Vertis Braver – Pancerny telefon w akcji!

W ostatnim czasie miałem przyjemność testowania telefonu od OVERMAX-a. Było to ciekawe doświadczenie bo nic nie sprawiało mi większej przyjemności w tworzeniu tej  recenzji jak świadome dążenie do destrukcji powierzonego mi produktu 🙂

W opakowaniu z telefonem otrzymałem standardową zawartość, jaką znajdzie w kartonie każdy potencjalny nabywca:

Telefon – Vertis Braver

Kabel USB-MicoUSB

Ładowarka

Słuchawki z mikrofonem

Instrukcja, gwarancja…

Braver to telefon  o przekątnej 4 cali, jednak wielkością nawiązuje do telefonu 5 calowego gdyż ramka okalająca urządzenie jest dość spora, jednak jest to podyktowane konieczności sprostania najróżniejszym zagrożeniom (upadki z dużych wysokości, zgniatanie). Właściwie wygląda to jakby włożono zwykły telefon do jakiegoś wzmocnionego etui…

Port USB, mini Jack są zabezpieczone zaślepkami  z tworzywa z uszczelkami z gumy. Trzeba mieć naprawdę mocne paznokcie by podważyć jedną z zaślepekJ Ze względu na swoją konstrukcje, gniazdo  ładowania jak i słuchawkowe są umieszczone w jakby w „głębi telefonu” i tu następuje problem, jeśli chcecie używać innych słuchawek lub kabli niż te z zestawu to musicie mieć na uwadze by wtyki były bardzo wąskie lub w najgorszym razie należy oskórować końcówki!!!

Sam telefon nie należy do demonów szybkości, zapomnijcie o błyskawicznym otwieraniu stron internetowych czy robieniu zdjęć w nieziemskich rozdzielczościach. Producent w większej mierze skupił się na zapewnieniu  wodoodporności czy wytrzymałości na upadki niż podkręcaniu parametrów technicznych. Jednak nie jest tak źle, z telefonu korzystałem codziennie przez tydzień i robiłem wszystko to co robię na swoim telefonie: odbieranie maili, pisanie smsów, dzwonienie czy przeglądanie internetu. Wszystko to odbywało się tak jak w moim telefonie, jednak czegoś brakowało… to odczucie porównałbym do oglądania filmu rozdzielczości 4K na ekranie 55 cali a następnie obejrzenie tego samego materiału w jakości SD – no może trochę przejaskrawiłem, ale mniej więcej o to chodzi. Ale ważny jest efekt końcowy bowiem telefon jest w pełni funkcjonalny i mimo swojego dość topornego charakteru pozwala na zabawę wszystkimi opcjami zarezerwowanymi dla smartfonów. Bawiąc się nim przez cały dzień i synchronizując facebooka, gmaila itd. czy oglądając filmy na YouTube zużyłem zaledwie  50% baterii!

Na uwagę zasługuje fakt że do dyspozycji otrzymujemy dwa sloty na kartę SIM co sugerować może przeznaczenie urządzenia jako telefon do pracy.  Połączenie telefonu służbowego i prywatnego? Nie ma problemu, wkładasz dwie karty i działasz.

Bravera polecam jeśli  smartfon ma dla was po prostu działać i się nie zniszczyć podczas pracy czy w innych sytuacjach losowych. Myślę że każdy aktywny użytkownik smart  gadżetów powinien mieć taką cegiełkę jako zapasowy telefon. Niezależnie od preferencji systemowych jak Android, iOS czy WP.

 

Zapraszam do mojej video recenzji:

Linki:

Facebook: https://www.facebook.com/kamilkozybskii/
Twitter: https://twitter.com/KKozybski

Specyfikacja telefonu: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/overmax/vertisbraver/Overmax-Vertis-Braver.html

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.