MAXLED YOGA – Mini projektor dla najmłodszych

Zapraszam do obejrzenia recenzji mini projektora, przeznaczonego dla najmłodszych. W tej niewielkiej obudowie drzemie spory potencjał:) Pamiętajcie że jest to tylko zabawka i w takiej kategorii ją oceniałem.


Projektor był fajny gdy go używałem  do  wyświetlania bajek lub filmów bez napisów,bowiem  próba odczytu jakichkolwiek czcionek graniczyła z cudem.  Niestety słaba rozdzielczość daje o sobie znać, szczególnie jeśli wyświetlany obraz będzie miał powyżej 60 cali. Trochę mnie martwiło że lampa projektora ma taki mały  współczynnik jasności, ale widzę że jest to wynik proporcji wyświetlania (im większy obraz tym większa jasność). W efekcie końcowym jeśli w domu było ciemno, to obraz był wyświetlany prawidłowo.  A jego jakość możecie zobaczyć na moim filmie na YT.

Oprogramowanie YOGI mimo swoich ograniczeń, było proste i podejrzewam że nawet dziecko dało by radę je obsługiwać.  Wszystko działało szybko i bez jakichś zacięć, szkoda tylko że w czcionkach polskich napisów brakowało polskich znaków…ale mogła to być wina nieprawidłowego kodowania napisów (na komputerze działały).

Nawet dźwięk  z wbudowanego głośnika, jak na takiego malucha sprawiał się nieźle mimo płaskiego brzmienia, film był słyszalny w całym domu, nawet przy ustawieniu głośności na 50%! Zawsze można jednak podłączyć kino domowe lub głośnik zewnętrzny poprzez gniazdo mini Jack.

Do wykonanie obudowy jak i rozlokowania przycisków nie mogę się przyczepić i tutaj brawa dla projektantów. Wszystko było dobrze spasowane i umieszczone tam gdzie powinno.  Słusznym posunięciem  było użytycie gwintu umożliwiającego przytwierdzenie projektora do statywu, a to z połączeniem z powerbankiem daje nam perspektywę na oglądanie filmów w nietypowych miejscach i pozycjach np. na działce, pod namiotami itd. Kolejnym plusem konstrukcji jest system wentylacji, który jest bardzo cichy i nie przypomina już startującego odrzutowca jak się to ma w przypadku większych projektorów, przy generowanym przez Yogę szumie można nawet zasnąć!

Traktując ten projektor jako zabawkę, można go polecić z czystym sumieniem. Gdybym miał dziecko sam bym coś takiego kupił by wyświetlać bajki i filmy edukacyjne na suficie(w przypadku niemowlaka). A jakie wy macie pomysły na wykorzystanie MAXLED YOGA?

Cena: 199 zł

LINKI:

Facebook: https://www.facebook.com/kamilkozybskii/
Twitter: https://twitter.com/KKozybski

Strona internetowa producenta: www.maxled.tv

Oficjalna  sklep na Allegro: www.allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39188608

2 komentarze do “MAXLED YOGA – Mini projektor dla najmłodszych”

  1. masz pomysł jak podłączyć ten projektor z Samsungiem s7zeby np. odtwarzać youtube? z góry dzięki za pomoc 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.